Jacuzzi czyli magiczna moc ciepłej wody z bąbelkami

Podobno nie ma nic lepszego niż relaksująca kąpiel po pełnym wrażeń dniu. Jednak my uważamy, że zdecydowanie lepszą opcją jest kąpiel w wannie z jacuzzi. Nic tak nie odpręża ciała i ducha jak możliwość zanurzenia się w krystalicznie czystej wodzie z bulgoczącymi bąbelkami.

Kto wymyślił jacuzzi?

Historia powstania tego wynalazku brzmi niczym klasyczny „american dream” i związana jest z losami włoskiej rodziny Jacuzzi, którzy w poszukiwaniu lepszego życia wyemigrowali za ocean. Każdy z siedmiu braci Jacuzzi był wybitnie zdolnym konstruktorem i wynalazcą w dziedzinie hydrauliki i mechaniki płynów, a ich wiedza okazała się niezwykle przydatna dla przemysłu lotniczego oraz rolnictwa. Nazwa „jacuzzi” wzięła się od Roya Jacuzzi, który w 1956 roku zaprojektował specjalną wannę z dyszami, przez które do środka były wdmuchiwane strumienie wody pod dużym ciśnieniem. Miała ona służyć złagodzeniu skutków reumatyzmu, na który zachorował syn jednego z braci, jednak bardzo szybko zyskała globalną popularność, zapoczątkowując nowy rozdział w historii hydroterapii. Dziś wodne masaże są nie tylko nieodłącznym elementem każdego rytuały relaksacyjnego w ośrodkach SPA i Wellness na całym świecie, lecz także skutecznym wsparciem w leczeniu i profilaktyce wielu chorób cywilizacyjnych.

Zalety jacuzzi

Ten rodzaj hydromasażu to doskonałe panaceum na fizyczne i psychiczne dolegliwości związane z szalonym tempem współczesnego życia. Każda kąpiel w ciepłej, napowietrzonej wodzie daje niemal natychmiastowy efekt odprężający, szybko wprowadzając w stan przyjemnego relaksu i ukojenia. Już jedna sesja w jacuzzi odczuwalnie zmniejsza poczucie napięcia i związane z tym bóle mięśni i stawów. Ułożenie dysz nakierowane jest na masaż tych części ciała, które najczęściej narażone są na przeciążenia związane z aktywnością zawodową, jak plecy, kark, ręce czy uda. Jest zalecane w przypadku przewlekłego bólu głowy, kręgosłupa oraz problemach żołądkowych, zwłaszcza na tle somatycznym. Wspomaga leczenie trudności z zasypianiem i bezsenności, na którą uskarża się niemal co drugi z nas. Doskonale wpływa również na układ krążenia, rozszerza naczynia krwionośne, zwiększając tym samym dopływ tlenu do wszystkich narządów. Regularne korzystanie z tej formy hydroterapii ma również pozytywny wpływ na układ odpornościowy oraz detoksykację organizmu, pobudzając przepływ limfy, odpowiadającej za usuwanie toksyn, bakterii i innych szkodliwych drobnoustrojów. Bąbelkowe kąpiele to zdecydowanie jeden z najszybszych sposobów na zmniejszenie codziennych dolegliwości oraz wyraźnie odczuwalną poprawę samopoczucia, dlatego warto jak najczęściej korzystać z prozdrowotnego działania tej bardzo przyjemnej formy wodnego relaksu. W Brzozowisku można wynająć domki z jacuzzi zewnętrznym, które łączy wszystkie zalety tradycyjnego jacuzzi z ekscytującymi doznaniami, jakie daje kąpiel na świeżym powietrzu, w bezpośredniej bliskości natury.  Zachęcamy każdego z naszych Gości do korzystania z codziennego relaksu w strefie SPA (wliczonej w koszt pobytu).

Przeciwwskazania do hydroterapii

Mimo, że kąpiele w jacuzzi są uważane za mało inwazyjne i bezpieczne, to jednak nie wszyscy powinni z nich korzystać. Nie są polecane dla osób cierpiących na cukrzycę, nadciśnienie, hemofilię, problemy żylne, choroby nerek oraz dróg moczowo-płciowych. Przeciwwskazaniem s rozległe stany zapalne, rany lub owrzodzenia na skórze oraz menstruacja. W przypadku wątpliwości czy nasz stan pozwala na bezpieczne seanse w jacuzzi najlepiej skonsultować się z lekarzem lub fizjoterapeutą.